úvodná stránkamapa stránkykontaktyrýchle odkazy
magyar változat
HU
english version
EN


Hlavné námestie

Cena mesta 2014 - Adam Klajber

Adam Klajber sa narodil 30. augusta 2003 v Košiciach-Šaci a je žiakom 4. ročníka Základnej školy na ulici Československej armády 15 v Moldave nad Bodvou.
V škole dosahuje výborné vzdelávacie výsledky vo všetkých predmetoch, ale školu reprezentuje najmä v športových súťažiach. Je členom stolnotenisového krúžku už tretí rok a práve tu pedagógovia rozpoznali jeho nadanie.

Od roku 2012 je členom Stolnotenisového športového klubu v Poproči. V sezóne 2012/2013 začal súťažiť na turnajoch organizovaných Slovenským a Východoslovenským stolnotenisovým zväzom. Jeho príkladný tréningový prístup, talent a vytrvalosť nenechali dlho čakať na úspechy. V priebehu polroka získal titul dvojnásobného majstra Východoslovenského regiónu, zvíťazil v regionálnej bodovacej súťaži a stal sa držiteľom Východoslovenského pohára. Na Majstrovstvách Slovenska v stolnom tenise získal bronzovú medailu. Získal tak účasť na medzinárodnej súťaži družstiev Intenacional Malacky Open Slovakia, kde sa umiestnil na 3. mieste. Svoju školu a Stolnotenisový športový klub Poproč reprezentoval aj na medzinárodnej súťaži Internacional Grand Prix Praha, v kategórii jednotlivcov aj družstiev vybojoval účasť vo štvrťfinále. Tá ho posunula na 1. miesto v celoštátnom rebríčku na Slovensku. Tieto úspechy začínajúceho nádejného stolnotenistu nezostali bez povšimnutia Stolnotenisového zväzu a v auguste 2013 mu bolo udelený certifikát Objav roka.

V sezóne 2013/2014 vo veku 10 rokov bol zaradený do základnej zostavy Stolnotenisového družstva mužov 3. ligy, v ktorej úspešne boduje.
Úspechy Adama aj v tejto sezóne sú výnimočné. Na úrovni regionálnych súťaží sa stal dvojnásobným majstrom Východoslovenského regiónu, je držiteľom bodovacej súťaže o Východoslovenský pohár, na celoštátnej úrovni potvrdil svoje kvality a v bodovacej súťaži sa stal držiteľom aj Slovenského pohára. Získal aj najcennejší titul – Majster Slovenska v dvojhre, Majster Slovenska v štvorhre a Majster Slovenska v zmiešanej štvorhre, a tak sa stal najúspešnejším účastníkom Majstrovstiev Slovenska v stolnom tenise.
Slovenský stolnotenisový zväz neváhal a nominoval ho ako reprezentanta Slovenskej republiky na medzinárodné súťaže: Internacional Malacky Open Slovakia, kde v kategórii družstiev získal 2. miesto, v kategórii jednotlivcov si vybojoval bronz a na medzinárodnej súťaži Austrian Sparkasse Youth Championships v Linzi obsadilo slovenské družstvo 2. miesto. Z ďalších medzinárodných súťaží spomenieme účasť vo štvrťfinále na JOOLA CUP v Budapešti, Internacional Grand Prix Praha, kde v kategórii družstiev získal 3. miesto a v kategórii jednotlivcov vybojoval bronz.

Na základe týchto mimoriadnych úspechov je nominovaný Slovenským stolnotenisovým zväzom na Majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v auguste 2014 v Štrasburgu. Všetky tieto výsledky dosiahol Adam na základe výnimočného talentu, odhodlania a cieľavedomému prístupu k tréningom. Jeho podmienky na trénovanie v provizórnych podmienkach na chodbe školy, materiálno–technické vybavenie hráča na celoštátnej úrovni pod štandardom konkurenčných hráčov, tréningy bez kvalifikovaného trénera potvrdzujú jeho talent a výnimočnosť. Účasť na všetkých regionálnych, celoslovenských a mnohých medzinárodných súťažiach hradia jeho rodičia na vlastné náklady.

 

Mestské zastupiteľstvo v Moldave nad Bodvou udelilo Cenu mesta za rok 2014 Adamovi Klajberovi za mimoriadne športové úspechy na úrovni regionálnych, krajských, celoštátnych a medzinárodných súťaží v stolnom tenise, ktoré dosiahol vo veku len 10 rokov.

Mestský úrad

Školská 2
04552 Moldava nad Bodvou
tel.: 055 4880211, fax: 055 4603221
msu@moldava.sk | www.moldava.sk
Mesto Moldava nad Bodvou © 2001-2012    |    webmaster: Tibor Pásztor