úvodná stránkamapa stránkykontaktyrýchle odkazy
magyar változat
HU
english version
EN


Hlavné námestie

Moldava nad Bodvou - základné informácie

Mesto Moldava nad Bodvou leží juhozápadne od Košíc na medzinárodnej ceste E 571 smerom na Rožňavu. V týchto miestach sa končí Košická kotlina a začína sa rozmanitý terén Slovenského krasu. V okolí sa nachádza na západe Drienovec a Turňa nad Bodvou s ruinami stredovekého hradu, na severe Jasov s presláveným kláštorom premonštrátov a druhé najväčšie mesto okresu Košice-okolie - Medzev, kúpele Štós i 1246 metrov vysoká Kojšovská hoľa. Nadmorská výška chotára sa pohybuje v rozmedzí od 203 do 284 metrov n. m. Cez mesto prechádza 21. poludník.

Svojím významom a geografickou polohou je mesto oddávna prirodzeným centrom regiónu. K Moldave je pridružená obec Budulov, ktorá sa spomína už v roku 1313.Mesto má autobusovú a železničnú stanicu, polikliniku, poštu a hotel. V meste sa nachádza veľké množstvo kvalitných reštaurácií a krčiem, kde čapujú dobré pivo, svoje služby ponúkajú kadernícke a kozmetické salóny, rôzne obchody, internetová kaviareň a fitness centrum.
Moldava nad Bodvou so svojou infraštruktúrou a službami je ideálnym východiskovým bodom pre rôzne vlastivedné a prírodovedné výlety do okolia.

Mestský úrad

Školská 2
04552 Moldava nad Bodvou
tel.: 055 4880211, fax: 055 4603221
msu@moldava.sk | www.moldava.sk
Mesto Moldava nad Bodvou © 2001-2012    |    webmaster: Tibor Pásztor