úvodná stránkamapa stránkykontaktyrýchle odkazy
magyar változat
HU
english version
EN


Hlavné námestie

Cena mesta 2005 - Ladislav Ivanko

Ladislav Ivanko sa narodil 12. mája 1944 v Košiciach. Od narodenia žije a pracuje v Moldave nad Bodvou. Je ženatý a je otcom dvoch dcér.

Pracuje vo Vojenskom opravárenskom podniku v Moldave nad Bodvou od roku 1962. Podnik a mesto reprezentoval na mnohých športovo-kultúrnych a spoločenských aktivitách. Viac ako 10 rokov reprezentoval mesto v stolnom tenise, bol predsedom atletického oddielu a členom šachového družstva. Výrazne sa podieľal ma výchove mládeže v oblasti športu.

Ako 40-ročný, v roku 1984, sa začal venovať vytrvalostnému behu. Zvolil si najnáročnejšiu disciplínu ľahkej atletiky – kráľovnú športu – maratónsky beh. Upútala ho neopakovateľná atmosféra tejto disciplíny, kde sa športovec často ocitá na hranici ľudských možností, demonštruje silu ľudského ducha, vôle a odhodlania.

Ladislav Ivanko úspešne absolvoval 44 maratónskych behov s celoštátnou aj medzinárodnou účasťou. Napriek svojmu veku sa svojou húževnatosťou vypracoval na úroveň slovenskej maratónskej špičky. V roku 2003 obsadil na majstrovstvách veteránov Slovenska v Považskej Bystrici 5. miesto. V roku 2004 na Medzinárodnom maratóne mieru v Košiciach 6. miesto v silnej konkurencii bežcov nad 60 rokov.

V roku 2004 ocenil jeho výkony aj Maratónsky klub v Košiciach a dostalo sa mu pocty, byť členom družstva maratóncov, ktorí niesli z miesta prvého štartu Maratónu mieru, z Turne nad Bodvou, do Košíc oheň ako symbol čistoty olympijských myšlienok.

Ladislav Ivanko je výrazným príkladom športovca najmä pre mládež. V súčasnosti sa ako 61-ročný pripravuje na svoj 20-ty štart na Medzinárodnom maratóne mieru.

 

Cenu mesta udeľujeme Ladislavovi Ivankovi za dôstojnú reprezentáciu mesta Moldava nad Bodvou v športe.

Mestský úrad

Školská 2
04552 Moldava nad Bodvou
tel.: 055 4880211, fax: 055 4603221
msu@moldava.sk | www.moldava.sk
Mesto Moldava nad Bodvou © 2001-2012    |    webmaster: Tibor Pásztor