úvodná stránkamapa stránkykontaktyrýchle odkazy
magyar változat
HU
english version
EN


Pohľad

Cena mesta 2005 - Tibor Rybár

Tibor Rybár sa narodil 2. júla 1947 v Moldave nad Bodvou v rómskej rodine. Životné hodnoty ako čestnosť, vytrvalosť a húževnatosť, ktoré mu vštepili rodičia uplatňoval vo svojom živote a pomohli mu obstáť všade.

Už od malička mu učaroval šport, hlavne futbal. Venoval sa mu naplno. Jeho srdcovou záležitosťou bol žiacky a dorastenecký futbal. Odkedy stratil zamestnanie, venoval sa mu ešte s väčším nasadením. Po rokoch vymenil dres aktívneho hráča za post trénera mladších a starších žiakov, aj dorastu. Funkcionári Moldavského klubu sa často menili, miestny šport zažíval striedanie lepších a horších časov, ale on zostával. Vždy s malým oddielom prežil a pokračoval v práci ďalej. A medzitým uplynulo 30 rokov.

Jeho zásluhou sa v sezóne 2001/2002 prebojovalo družstvo starších žiakov do 1. ligy. Dodnes je aktívnym členom športového klubu, popri trénerstve sa venuje aj vedeniu klubu. Čo je však najdôležitejšie ? Viac než 600 detí zasvätil do tajov futbalu, viedol ich a trpezlivo učil. A to všetko na jednom mieste, tu v Moldave nad Bodvou, v tom istom klube, v ktorom sám začínal.

 

Cenu mesta udeľujeme Tiborovi Rybárovi za doterajšiu aktívnu činnosť v miestnom športe.

Mestský úrad

Školská 2
04552 Moldava nad Bodvou
tel.: 055 4880211, fax: 055 4603221
msu@moldava.sk | www.moldava.sk
Mesto Moldava nad Bodvou © 2001-2012    |    webmaster: Tibor Pásztor