úvodná stránkamapa stránkykontaktyrýchle odkazy
magyar változat
HU
english version
EN


Hlavné námestie

Diskusné fórum

registracia

LEGISLATIVA

tému otvoril: d-oh! (9. januára 2011, nedeľa - 07:11)
Kúpiť preukazy, +1 (415) 7379649) cestovný pas, vodičský preukaz, povolenie na pobyt, víza, občianstvo karty, pracovné povolenie, IELT certifikáty, rodný list (((besstdoc24@gmail.com))
IP10. augusta 2018, piatok - 21:24
besstdoc
Belgicko, Brazília, Fínsko, Francúzsko, Veľká Británia, Írsko, Taliansko, Holandsko, Nórsko, Rakúsko, Švédsko, Švajčiarsko, Španielsko, Veľká Británia, USA a niekoľko ďalších.
Ponúkame Vám jednu z najlepších služieb na svete. Väčšina zákazníkov zažila našu skutočnú a vynikajúcu službu.
 Merk na det aktuálnom dokumente v registri s databázou pozemkov slik na du kan reise i land du velger eller land.

Ak chcete objednávať, pošlite nám svoje otázky na náš email alebo


Kontaktné e-maily ......... besstdoc24@gmail.com

Všeobecná podpora ....... besstdoc24@gmail.com

Čo aplikácie ------------ ((+1 (415) 7379649))Kontaktujte nás pre dokumenty z nasledujúcich krajín
USA (VŠETKY KRAJINY), NEMECKO, UK, KANADA, NUTRIČNÉ KRAJINY, EURÓPA, ÁZIA, AFRIKA atď.

Tiež predávame FAKE BANK POZNÁMKY,
FAKE EUROS
FAKE USD
FAKE UK POUNDS, ETC


Real USA (USA) Passy,
Real austrálske pasy,
Skutočné belgické pasy,
Real brazílske (brazílske) pasy,
Real Canadian (Canada) prechádza,
Originálne fínske (fínske) pasy,
Skutočné francúzske (Francúzsko) pasy,
Skutočné nemecké (Nemecko) cestovné pasy,
Real Holandsko (Holandsko / Holandsko) Pasy,
Pasy v reálnom Izraeli,
Real UK (United Kingdom) Pasy,
Real Spanish (Spain) Pasy,
Skutočné mexické (mexické) pasy,
Predám pravý juhoafrický pas.
Kúpiť skutočné austrálske vodičské preukazy,
Kúpiť skutočné kanadské vodičské licencie,
Predám skutočné francúzske (Francúzsko) vodičské preukazy,
Holandské a holandské vodičské preukazy,
Nehnuteľnosti Nemčina (Nemecko) Vodičské preukazy,
Predaj Real UK (United Kingdom) Vodičské preukazy,
Nákup pravých diplomatických pasov,
Predať Real USA (Spojené štáty) Passports,


Kontaktné e-maily ......... besstdoc24@gmail.com

Všeobecná podpora ....... besstdoc24@gmail.com

Čo aplikácie ------------ ((+1 (415) 7379649))

Predám pravé austrálske pasy,
Kúpiť nehnuteľnosti Belgicko Passes,
Predám skutočné brazílske (brazílske) pasy,
Predaj Real Kanadský (Kanada) pasy,
Kúpiť skutočné fínske (fínske) pasy,
Predám pravé francúzske (Francúzsko)
Predám skutočné pasy v Nemecku (Nemecko)
Predaj Real holandský (Holandsko / Holandsko) Pasy,
Predaj Real Izrael pasy,
Predaj Real UK (United Kingdom) Pasy,
Predaj Real UK (United Kingdom) Vodičské preukazy,
Nákup pravých diplomatických pasov,
Real austrálske pasy v predaji,
Pasy skutočného Belgicka na predaj,
Brazílsky (Brazília) pasy na predaj,
Kanadské kanadské pasy na predaj,
Real Finsko (Fínsko) Pasy na predaj,
Peniaze v reálnom Francúzsku (Francúzsko) na predaj,
Real Deutsch (Deutschland) Pasy na predaj,
Real Holandsko (Holandsko / Holandsko) Urobiteľné na predaj,
Skutočné izraelské pasy

Predám originálny a originálny pas, identifikačný preukaz. Predstavte si online, kanadský, britský, nový
LICENCIE SPRÁVANIE, Moje kontakty sú súkromných detektívov, imigrácia myndigheder, konzuli, diplomat, prispôsobíte úradníkmi a skúsení odborníci, mám silný záväzok til rastu zamestnancov vo všetkých oblastiach ID, cestovný pas a ďalšie dokumenty. Všetci zákazníci som potrebovať štátne občianstvo dokument zo všetkých krajín sú 100% poisteného a garantere reálnu databáz registrovaných dokumentov s licenciou vysoká kvalita VODIČA, narodenie, víz pasy, a rady ďalších dokumentov.


Kontaktné e-maily ......... besstdoc24@gmail.com

Všeobecná podpora ......... besstdoc24@gmail.com

Whatsapp --------------- ((+1 (415) 7379649))
DODATOK k zmluve o uzavreli budúcej kúpnej zmluvy
IP10. marca 2011, štvrtok - 18:07
Borovský
Mám otázku na pánov poslancov MZ : Kedy bola schvaľovaná suma 1 351 415,00 eur za kúpu alebo predaj nehnuteľnosti zo zmluvy uzavretej 12.2.2010 medzi mestom a STEEL SLOVAKIOU Košice - Šaca s.r.o.. Zverejnenie dodatku zmluvy bez základnej zmluvy nemá takto žiaden zmysel a vytvára pochybnosti o prevode nehnuteľnosti. Ak samospráva s touto zmluvou nemá problém / hovoríme o tak preferovaných demokratických princípoch otvorenosti zo strany primátora / tak by bolo určite dobré a pre občanov mesta prospešné zverejniť aj zmluvu, na základe ktorej tento dodatok bol dohodnutý.Pevne verím, že ste páni a panie poslankyne neboli obídení v tak závažnom rozhodovaní. Prosím o odpoveď prípadne o zverejnenie predmetnej zmluvy. Opoziční poslanci by teraz mali preukázať svoje principiálne postoje.
Ostávam s pozdravom.
Kedy mesto Moldava nad Bodvou zverejňovať prideľovanie bytov od roku 1990 ??????????????
IP19. januára 2011, streda - 12:05
d-oh!
Malacky budú zverejňovať prideľovanie bytov v roku 2011


Okrem informácií o bytoch začala samospráva so zverejňovaním aj ďalších dokumentov, napríklad dodávateľských a odberateľských faktúr, objednávok či rôznych zmlúv.

Obyvatelia Malaciek budú mať prehľad o tom, komu a aký nájomný byt mesto v tomto roku pridelilo. Medzi dokumentmi, ktoré by po novom mali byť zverejnené na internetovej stránke mesta, budú aj rozhodnutia o pridelených bytoch v roku 2011. Pre agentúru SITA to uviedla Tatiana Búbelová z malackého mestského úradu. Okrem informácií o bytoch však samospráva začala so zverejňovaním aj ďalších dokumentov, napríklad dodávateľských a odberateľských faktúr, objednávok či rôznych zmlúv. Objednávky by mali byť zverejnené do desiatich pracovných dní od ich vyhotovenia, faktúry najneskôr do 30 pracovných dní od ich zaplatenia. Zmluvy budú na základe pokynu primátora Jozefa Ondrejku do 10 pracovných dní od ich uzatvorenia.

Všetky dokumenty, ktoré budú zverejnené, sa momentálne skenujú a poverení pracovníci ich dávajú na vytvorený portál www.egov.malacky.sk. Do 17. januára sa tieto dokumenty uverejňovali vo forme .jpg priamo na stránke www.malacky.sk, kde sa však v sekcii Otvorená samospráva nachádza odkaz na nový portál. "Všetky zverejnené dokumenty sú čitateľné, no zatiaľ neuvažujeme o sprístupnení podoby vo worde," reagovala Búbelová na fakt, že niektoré iné samosprávy síce podobné dokumenty tiež zverejňujú, ale občania sa často sťažujú, že nie sú čitateľné a prehľadné. Mesto zatiaľ podľa Búbelovej neuvažuje ani o zverejňovaním dokumentov pred 1. januárom 2011. Dôvodom sú podľa nej "vysoké nároky na pracovné zaťaženie pracovníkov poverených zverejňovaním, ktorí tieto úlohy musia zvládnuť popri svojej bežnej pracovnej náplni."

Mesto Malacky v nedávnom hodnotení Transparency International s názvom Otvorená samospráva 2010 obsadilo 26. priečku spomedzi 100 najväčších samospráv. Podľa vedenia mesta to signalizuje, že so zavádzaním trendov stransparentnenia fungovania samosprávy začalo mesto skôr, ako mu to ukladal zákon.
Tajnosti s úverom skončili, zmluva je na internete Primátor Raši protirečí ministerstvu
IP13. januára 2011, štvrtok - 09:21
d-oh!
Primátor Raši protirečí ministerstvu
Tajnosti s úverom skončili, zmluva je na internete
Ani poslanci, ktorí úver schválili, nevedeli, čo bude v zmluve, ktorú včera zverejnil primátor Raši (Smer). Ak mesto z úveru nič nevyčerpá, aj tak zaplatí minimálne 8 500 eur.

KOŠICE. Zmluvu s bankou Dexia o bezúčelovom preklenovacom úvere 2,5 milióna eur podpísal a na stránke Košíc zverejnil včera primátor Richard Raši (Smer). Tvrdí, že peniaze treba na výplaty a prevádzku kvôli časovému nesúladu príjmov a výdavkov, pre exekúciu za starý dlh a málo hotovosti po bývalom vedení.

Ročný kontokorentný úver, ktorý umožňuje ísť na účte do debetu, schválilo v pondelok na mimoriadnom rokovaní mestské zastupiteľstvo. Nezávislí poslanci Alfonz Halenár a Mária Gamcová sa pred hlasovaním pýtali na podmienky úveru. Primátor ani riaditeľ magistrátu Pavol Lazúr neprezradili približnú úrokovú sadzbu, možné poplatky ani prípadné ručenie. Rašiho, ktorý kandidoval s heslom "Transparentné Košice - Aby ste vedeli o každom mestskom eure", kritizovali Gamcová s Halenárom za netransparentnosť a hlasovali proti.

Ministerstvo: Žiadne tajomstvo
Riaditeľ magistrátu na pondelkovom zastupiteľstve vyhlásil, že návrh zmluvy od Dexie už má, ale je to obchodné tajomstvo. Podľa ministerstva spravodlivosti však podmienky úveru samospráve nie sú obchodným tajomstvom a poslanci ich musia poznať pred hlasovaním. Primátor to neurobil, iba poslancom prisľúbil, že banku v utorok požiada, aby im mohol podmienky ukázať. Prečo, keď zákon od 1. 1. 2011 aj tak ukladá obciam povinne zverejňovať zmluvy ako podmienku ich účinnosti, Raši včera nevysvetlil. Iba povedal, že "vždy budem konať v súlade so zákonom" a už nespomenul súhlas banky, len že jej "oznámili, že zmluvu zverejníme".

Predstavenstvo Dexie, ktorej väčšinovým vlastníkom je Penta, v utorok aj úver schválilo. "Nebolo by voči poslancom korektné žiadať od nich schválenie podmienok, ktoré mohli byť v ďalších rokovaniach pred schválením v predstavenstve banky zmenené. Považujeme náš postup za transparentný a v súlade so zákonom," uviedol včera Raši.

Podľa zákona je zmluva účinná nasledujúcim dňom po včerajšom zverejnení. Teda až dnes by najskôr mali čerpať úver. Pritom už včera alebo dnes môžu prísť od štátu podielové dane takmer 7 miliónov eur. Čo bude skôr a či na výplaty úradníkov a učiteľov použijú úver, včera radnica nešpecifikovala.

Za exprimátorov to netajili
Primátor zdôraznil, že si ctí predvolebný záväzok transparentného hospodárenia a informácie bude sprístupňovať tak, aby bol dodržaný zákon. "Na rozdiel od bývalého vedenia, ktoré o zverejňovaní zmlúv len hovorilo," dodal Raši. Pritom za Františka Knapíka (KDH) aj za Zdenka Trebuľu (Smer) i teraz na župe, keď poslanci rokovali o úveroch a pýtali sa na podmienky, informácie dostali.

"Tiež sme kritizovali, ako návrh predložili. No väčšina našich poslancov hlasovala za, išlo aj o mzdy zamestnancov. Vedeli sme, že úrok môže byť okolo 3 - 4 percent," reagoval šéf pravicového klubu SDKÚ-KDH-SMK Ľuboš Pajtáš (SDKÚ). Za úver hlasovalo 38 zo 45 prítomných poslancov.

"Šlo o mimoriadnu situáciu, bolo treba rýchlo konať, aby netrpeli zamestnanci magistrátu, škôl a školských zariadení pre nezodpovednosť niekoho iného. Ale nie je správne, že neboli zverejnené podmienky, už sa to nesmie opakovať," uviedol nezaradený poslanec Cyril Betuš (SOS), ktorý hlasoval za.

Raši tvrdí, že ďalší úver tento rok neplánuje.

Fakty
Podmienky úveru

Výška: 2,5 milióna eur ako povolený debetný zostatok na účte mesta od 12. 1. 2011 do 11. 1. 2012

Úrok: 2,57 % ročne - ak by mesto celý rok čerpalo celú sumu, zaplatí úroky 64 250 eur, ak je na účte dosť peňazí, úver sa nečerpá a neúročí.

Jednorazový poplatok za poskytnutie úveru: 3 750 eur, splatný v deň podpisu zmluvy + iné poplatky podľa sadzobníka

Záväzková provízia: 0,19 % ročne z nečerpaného úveru, ak by teda celý rok nečerpalo mesto ani cent, zaplatí 4 750 eur.

Sankcie: suma nad povolený debet sa úročí ročnou sadzbou 20 %.

Úver od Dexie, kde má mesto väčšinu účtov, nie je zabezpečený nehnuteľnosťou ani zmenkou. Ak by mesto z úveru za celý rok nič nečerpalo, aj tak zaplatí minimálne poplatok a záväzkovú províziu spolu 8 500 eur.

GLOSA
"Vytuningovaná" slepá baba

Celé Košice včera s napätím očakávali veľkolepé zverejnenie zmluvy. Bolo to vzrušujúce. Nik nevedel, aký bude úrok, poplatky, ručenie, sankcie. Ani samotní poslanci, ktorí úver schválili. Tiež museli mať extra zážitok. Koľko bude úrok? 20 percent, 5 či 150? A poplatky i sankcie budú riadne pálky, či trápne pokutečky? Čo to vlastne teraz treba založiť? Jakabov palác, Hlavnú, spievajúcu fontánu? Uf, našťastie 2,5 %. Ešteže tak, ináč je prúser.

To je originál hra. Hlasuj, a nepýtaj sa, za čo. Ja ti potom poviem, čo si schválil. Rašiho "vytuningovaná" verzia slepej baby. Nabudúce by nemuseli poslancom prezradiť už ani účel či výšku úveru. To už by bol aký adrenalín, ty kokso! "Primátor, však povedz aspoň, či je to veľa, alebo strašne veľa," prosíkal by poslanec. "Klídek, pánové, je to tak akurát, len hlasujte," chlácholil by všetkých šéf radnice.

To čo sú za poslanci, že zdvihnú ruku za zajaca v klobúku? Nabudúce čo tak odklepnú - zvýšenie daní? O koľko? To je fuk, jednoducho zvýšenie. Číslo potom dodá Raši.

Keď do exprimátora Schustera po tom, ako "zdrhol" na hrad, rýpali, čo za dvojmiliardovú sekeru tu nechal, bránil sa: To nie ja, veď všetky rozpočty a úvery schvaľovali poslanci!

Ak Raši neprezradil, aký úver chce schváliť, pričom podielové dane už sú na ceste, nemali mu schváliť žiadny. Také tajnosti s úvermi neboli v meste či na župe ani za spolustraníka Trebuľu. Netransparentné Košice. Len kecáme, že makáme. Či ako to predvolebné heslo bolo?

Za tajný úver hlasovala veľká väčšina. Vraj zavážil sociálny rozmer a mimoriadnosť situácie. Foto: Judita Čermáková
Študentov ubúda, školy sa musia správať trhovo
IP12. januára 2011, streda - 10:15
d-oh!
Študentov ubúda, školy sa musia správať trhovo

Musia sa správať ako podnikatelia a mať na zreteli okrem iného aj konkurenčné prostredie. Takýto osud postihol stredné školy. Detí je z roka na rok menej, a preto musia školy hľadať marketingové ťahy, aby prilákali žiakov do svojich školských lavíc. Podľa Úradu Košického samosprávneho kraja za štyri roky v okrese Spišská Nová Ves poklesol počet žiakov na stredných školách o 16,2 percenta.

SPIŠ. V okrese je spolu deväť stredných škôl, z toho tri gymnáziá. Najvýraznejší pokles žiakov zaznamenali na Strednej priemyselnej škole drevárskej - viac ako 28 percent.

Zriaďovateľ plánuje zlúčiť Strednú odbornú školu so Strednou priemyselnou školou, obe sa nachádzajú na Markušovskej ceste v Spišskej Novej Vsi.

Nezlučovali sa, nemenili názov
Za posledné roky stredné školy aj kvôli klesajúcemu počtu žiakov menili svoje názvy, zamerania, zlučovali sa. Jedinou odbornou školou v meste, ktorá za tridsať rokov nezmenila svoj názov a nezlúčila sa so žiadnou inou školou, je Stredná priemyselná škola strojnícka v Spišskej Novej Vsi.

Riaditeľ školy Ladislav Ruttkay však priznáva, že aj oni bojujú s klesajúcim počtom študentov. Za štyri roky je žiakov menej o takmer 26 percent. Preto sú nútení správať sa ekonomicky ako akýkoľvek iný podnikateľský subjekt.

"V posledných rokoch sme sprístupnili tri nové študijné odbory, a to mechatronika, technické lýceum, logistika. Ide o úplne nové odbory, ktoré zatiaľ nebolo možné na Slovensku študovať. Zavádzali sme ich do praxe na základe poverenia ministerstva školstva," vymenoval jednu z možností L. Ruttkay, akým spôsobom doslova lákajú žiakov.

Rozhodoval sa dva mesiace
V tejto škole môžu žiaci študovať v šiestich odboroch, ide však výlučne o technické odbory. "Zachovávame technickú líniu školy, aj keď nám pribudli také odbory, ako napríklad elektronika, informatika a ekonomika," vysvetlil L. Ruttkay.

edným zo 413 študentov tejto priemyslovky je aj štvrták Roman Bobor. Ten sa nám priznal, že približne dva mesiace sa rozhodoval, či nastúpi práve na strojnícku priemyslovku alebo na gymnázium.

"Stále som plánoval štúdium na vysokej škole, preto bolo pre mňa prioritné gymnázium, lenže lákalo ma aj štúdium na priemyslovke. Radil som sa aj s výchovnou poradkyňou aj s rodičmi. Nakoniec sme sa doma rozhodli pre priemyslovku. Škola má v meste dobrú povesť, ale vládne tu veľmi prísny režim. Priznám sa, prvé dva roky som mal problém zvyknúť si," opísal nám Roman.

Jeho obľúbeným predmetom je mechatronika, podľa neho na škole by nemuseli vyučovať občiansku náuku. "Je to trocha divné, keď nám tridsiatim mužom vysvetľujú, aké je umenie krásne," smeje sa Roman. Po maturite plánuje študovať na vysokej škole v Žiline.

Ako pre Korzár uviedla hovorkyňa Úradu Košického samosprávneho kraja Zuzana Bobriková, vlani evidovali 1 348 absolventov základných škôl. V roku 2 015 ich však bude menej, a to 1 232. Ide o deväťpercentný pokles.


Ostatné školy

Lákajú žiakov aj formou reklamy

Stredná odborná škola ekonomická stavila hlavne na svoju prezentáciu v médiách formou reklám. V ďalšom budúcom školskom roku plánujú otvoriť nový študijný odbor. Strednú priemyselnú školu chcú zlúčiť s inou školou, študenti zorganizovali preto petíciu. Stredná odborná škola na Markušovskej ceste si pozýva na návštevy deti zo základných škôl, organizujú rôzne súťaže a akcie, na ktoré pozývajú verejnosť. Známa je, napríklad, súťaž žiakov z odboru kaderník v účesovej tvorbe. Hotelová akadémia sa zase hrdí tým, že vyučuje päť svetových jazykov. Novinkou je, že odbory kuchár a čašník vyučujú zvlášť, kým v minulosti tieto odbory tvorili jednu triedu.
Košice taja cenu pôžičky
IP12. januára 2011, streda - 06:34
d-oh!
Košice taja cenu pôžičky
Nové pravidlá zverejňovania informácií nemusia objasniť hospodárenie miest. Poslanci odsúhlasili úver, hoci nepoznali výšku úroku. Mesto nevie, či ho prezradí.

KOŠICE, BRATISLAVA. Mesto Košice nechce povedať, koľko dokopy dlží, ani za akých podmienok si požičia, aby dokázalo zabezpečiť svoj chod.

Hovorkyňa mesta Martina Viktorinová odmietla poskytnúť informáciu o aktuálnej výške dlhu. Odôvodnila to prebiehajúcimi rokovaniami o úvere s Dexia bankou.

Pôžičku 2,5 milióna eur v pondelok schválilo zastupiteľstvo, hoci mestskí poslanci nepoznali výšku úroku ani ďalšie podmienky. Na účtoch má mesto totiž len 280-tisíc, vyčerpaný je aj rezervný fond.

Zo zákona musí mesto zmluvu po podpise zverejniť, nevie však, či vrátane úroku. Ministerstvo spravodlivosti tvrdí, že ho nemôže utajovať.

Košice sa možno stanú vzorom pre iné mestá. Mnohé z nich si chcú požičiavať tiež.

Z krátkodobej bezúčelovej pôžičky chce vedenie mesta vyplatiť mzdy zamestnancov magistrátu za december a kryť náklady na činnosti, ktoré musia plniť zo zákona. Podmienky úveru taja.


Čítajte viac: http://korzar.sme.sk/c/5716781/kosice-taja-cenu-pozicky.html#ixzz1AnQsQf4Z
RE:
IP9. januára 2011, nedeľa - 09:34
eSKa
d-oh!
Obce môžu zverejniť zmluvy aj bez vlastného webu

V prípade, že nemajú vlastnú web stránku, môžu tak bezodplatne spraviť prostredníctvom Obchodného vestníka.

Obce a mestá majú od 1. januára povinnosť zverejňovať zmluvy uzatvorené po tomto dátume, ktoré sa týkajú nakladania s verejnými prostriedkami. V prípade, že nemajú vlastnú web stránku, môžu tak bezodplatne spraviť prostredníctvom Obchodného vestníka.

O zverejnenie môžu požiadať písomne alebo tak môžu spraviť po zaregistrovaní sa elektronicky cez web stránku ministerstva spravodlivosti - www.justice.gov.sk, informoval hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla. Dodal, že ak je pre obce a mestá prijateľnejšie komunikovať písomnou formou, na zverejnenie zmluvy v Obchodnom vestníku stačí poslať do redakcie Obchodného vestníka kópiu podpísanej zmluvy s priloženým vyplneným formulárom, ktorý je dostupný zatiaľ na stránkach ministerstva.

Zmluvy musia byť zasielané Obchodnému vestníku v znení, v ktorom boli skutočne uzatvorené a preto je vhodné, aby bol tento súlad pred zaslaním skontrolovaný. "Zdôrazňujeme, že je dôležité, aby obce a mestá pamätali na to, že nie všetky zmluvy bude možné zverejniť v úplnom znení. Ešte pred poslaním musia obce alebo mestá zabezpečiť, aby neboli sprístupnené ustanovenia zmluvy obsahujúce informáciu, ktorá sa podľa zákona o slobode informácií nesprístupňuje," upozornil hovorca.

Ak zmluva nebude zverejnená, nenadobudne účinnosť. Avšak ak nebude zverejnená do troch mesiacov od uzatvorenia, platí, že zmluva nie je uzatvorená, zdôraznil Bubla. Zmluvní partneri samosprávy však môžu konať tiež, ak zverejnenie zmluvy povinnou osobou mešká. Ak nie je povinnou osobou zmluva zverejnená do siedmich dní odo dňa uzatvorenia, môže podať aj druhá zmluvná strana, napríklad dodávateľ nejakej služby pre obec, návrh na zverejnenie zmluvy v Obchodnom vestníku.

Bližšie informácie o zverejňovaní zmlúv v Obchodnom vestníku nájdu záujemcovia na stránke ministerstva spravodlivosti www.justice.gov.sk. Ministerstvo spravodlivosti je pripravené obciam a mestám, ktoré nemajú vlastné web stránky, odpovedať aj na ich konkrétne otázky týkajúce sa zverejňovania zmlúv a poradiť. Môžu sa kontaktovať telefonicky na čísle 02/59 353 111 alebo e-mailom na adrese: zmluvy@justice.sk.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5708288/obce-mozu-zverejnit-zmluvy-aj-bez-vlastneho-webu.html#ixzz1AW2WgDiy
...podla objemu investicii...
IP9. januára 2011, nedeľa - 07:11
d-oh!
Obce môžu zverejniť zmluvy aj bez vlastného webu

V prípade, že nemajú vlastnú web stránku, môžu tak bezodplatne spraviť prostredníctvom Obchodného vestníka.

Obce a mestá majú od 1. januára povinnosť zverejňovať zmluvy uzatvorené po tomto dátume, ktoré sa týkajú nakladania s verejnými prostriedkami. V prípade, že nemajú vlastnú web stránku, môžu tak bezodplatne spraviť prostredníctvom Obchodného vestníka.

O zverejnenie môžu požiadať písomne alebo tak môžu spraviť po zaregistrovaní sa elektronicky cez web stránku ministerstva spravodlivosti - www.justice.gov.sk, informoval hovorca ministerstva spravodlivosti Peter Bubla. Dodal, že ak je pre obce a mestá prijateľnejšie komunikovať písomnou formou, na zverejnenie zmluvy v Obchodnom vestníku stačí poslať do redakcie Obchodného vestníka kópiu podpísanej zmluvy s priloženým vyplneným formulárom, ktorý je dostupný zatiaľ na stránkach ministerstva.

Zmluvy musia byť zasielané Obchodnému vestníku v znení, v ktorom boli skutočne uzatvorené a preto je vhodné, aby bol tento súlad pred zaslaním skontrolovaný. "Zdôrazňujeme, že je dôležité, aby obce a mestá pamätali na to, že nie všetky zmluvy bude možné zverejniť v úplnom znení. Ešte pred poslaním musia obce alebo mestá zabezpečiť, aby neboli sprístupnené ustanovenia zmluvy obsahujúce informáciu, ktorá sa podľa zákona o slobode informácií nesprístupňuje," upozornil hovorca.

Ak zmluva nebude zverejnená, nenadobudne účinnosť. Avšak ak nebude zverejnená do troch mesiacov od uzatvorenia, platí, že zmluva nie je uzatvorená, zdôraznil Bubla. Zmluvní partneri samosprávy však môžu konať tiež, ak zverejnenie zmluvy povinnou osobou mešká. Ak nie je povinnou osobou zmluva zverejnená do siedmich dní odo dňa uzatvorenia, môže podať aj druhá zmluvná strana, napríklad dodávateľ nejakej služby pre obec, návrh na zverejnenie zmluvy v Obchodnom vestníku.

Bližšie informácie o zverejňovaní zmlúv v Obchodnom vestníku nájdu záujemcovia na stránke ministerstva spravodlivosti www.justice.gov.sk. Ministerstvo spravodlivosti je pripravené obciam a mestám, ktoré nemajú vlastné web stránky, odpovedať aj na ich konkrétne otázky týkajúce sa zverejňovania zmlúv a poradiť. Môžu sa kontaktovať telefonicky na čísle 02/59 353 111 alebo e-mailom na adrese: zmluvy@justice.sk.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/5708288/obce-mozu-zverejnit-zmluvy-aj-bez-vlastneho-webu.html#ixzz1AW2WgDiy

Mestský úrad

Školská 2
04552 Moldava nad Bodvou
tel.: 055 4880211, fax: 055 4603221
msu@moldava.sk | www.moldava.sk
Mesto Moldava nad Bodvou © 2001-2012    |    webmaster: Tibor Pásztor